*QNSAO stands for “question number that student advanced on” – students in the first round of the finals advanced to the second round after 3 correct answers (5 in the JV Division) and did not participate for the rest of the round.

Qualifies for Nationals
State or Regional Bee Finalist
State or Regional Bee Winner

 

Varsity Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/ (QNSAO) Rd. 2 Finals Total/ (QNSAO) Rd. 3 Finals Total/ (QNSAO) Status
Danny Lopez Ransom 12 11 12 12 35 3 (13) 4 (10) 6 (6) Champion
Max Dimitrijevi ć Ransom 12 11 13 9 33 1 Rd. 1 Finalist
Shiva Kangeyan Archimedean 11 12 9 11 32 3 (12) 2 Rd. 2 Finalist
Dante Bolzan Ransom 11 11 11 9 31 0 Rd. 1 Finalist
Mark Le Beau Chaminade 11 11 6 13 30 2 Rd. 1 Finalist
Faizan Kothari Ransom 12 11 9 9 29 3 (17) 4 (15) 0 Second Place
William Giraldo Cypress Bay 12 12 7 9 28 3 (14) 3 Rd. 2 Finalist
Chandler Honaman Chaminade 12 9 7 11 27 2 Rd. 1 Finalist
Jeremy Gutner Cypress Bay 12 9 9 9 27 2 Rd. 1 Finalist
Jack Davis Ransom 11 9 7 10 26 3 (24) 2 Rd. 2 Finalist
Aditya Shelty Archimedean 11 7 10 6 23
Chris Corona Chaminade 12 9 3 11 23
Jimmy Kardys Chaminade 12 9 9 5 23
Alejandro Tafur Ransom 12 9 4 10 23
Sebastian Lozano Ransom 12 9 11 2 22
Zack Fredman Ransom 12 6 4 9 19
Dillon P é rez Cypress Bay 11 5 11 2 18
Scott Renshaw Ransom 11 3 10 5 18
Alborz Omidian Cypress Bay 12 4 4 9 17
Alec Rodriguez Ransom 11 6 9 2 17
Deeani Gonzales Chaminade 11 7 4 3 14
Ian Silop Cypress Bay 12 5 0 9 14
Gustavo Noroa Cypress Bay 12 3 2 9 14
Alexander Boucourt Ransom 11 4 4 6 14
Gusteno Volker Archimedean 11 5 3 5 13
Joe Clougher Western 12 3 5 5 13
Josh da Costa Gomez Ransom 12 1 7 3 11
Klaudio Maxlovi Cypress Bay 12 2 3 4 9
Steven Krawczyk Coral Springs 11 4 5 -1 8
Robert Levinson Cypress Bay 12 3 1 3 7
Tommy Buzaki Chaminade 12 3 0 3 6
Sean Friefeld Cypress Bay 12 2 3 1 6
Ashleigh Samlut Ransom 12 2 0 4 6
Will Urban Chaminade 11 3 2 0 5
Patrick Lucia Coral Springs 12 2 1 1 4
Chris Blanco Coral Springs 12 1 0 2 3
William Doering Princeton Christian 11 2 1 0 3
Paula Pi ñ eros Coral Springs 11 0 2 1 3
Nick Wheeler Chaminade 11 2 0 0 2
Aubrey Murphy Chaminade 12 1 0 0 1
Assaf Abormorvah Western 12 0 0 0 0

JV Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/ (QNSAO) Rd. 2 Finals Total/ (QNSAO) Status
Spence Hamersmith Ransom 10 13 11 9 33 1 Finalist
Yeorgia Archimedean 10 9 10 6 25 2 Finalist
Andrew de Leo Ransom 10 9 6 10 25 2 Finalist
David Jelke Ransom 10 10 6 9 25 4 (14) 5 Second Place
Alexander Petros Ransom 10 10 4 11 25 4 (10) 6 (11) Champion
Julian Seethal Chaminade 9 2 10 11 23
Vaidya Archimedean 9 6 7 4 17
Samantha Nunberg Ransom 10 10 4 3 17
Amin Gulamali Ransom 10 5 3 4 12
Patrick McGrath Ransom 10 3 1 4 8
Alex Muller Ransom 10 1 5 0 6
Evan Jones Princeton 10 5 1 0 6
Alex Friedman Ransom 10 1 3 2 6
Ben Kozolos Chaminade 10 2 2 1 5
Andrew Curiel Chaminade 10 0 0 3 3
John Dewayne Chaminade 10 0 2 1 3
Amanda Boucourt Ransom 9 1 0 0 1