*QNSAO stands for “question number that student advanced on”

Qualifies for Nationals
State or Regional Bee Finalist
State or Regional Bee Winner


Varsity Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/ (QNSAO) Rd. 2 Finals Total/ (QNSAO) Status
David Jelke Ransom Everglades 12 14 11 12 37 4 (5) 7 Champion
Andrew De Leo Ransom Everglades 12 10 11 12 33 4 (16) 3 Rd. 2 Finalist
Patrick McGrath Ransom Everglades 12 11 5 9 25 3 3 Rd. 2 Finalist
Alex Petros Ransom Everglades 12 9 9 10 28 4 (14) 1 Rd. 2 Finalist
Juan Federico Trigo Team Weston 12 4 11 7 22 2 1 Rd. 2 Finalist
Spence Hamersmith Ransom Everglades 12 11 10 10 31 1 Rd. 1 Finalist
Vaidya Govindarajan Archimedean 11 9 6 7 22 1 Rd. 1 Finalist
Alex Friedman Ransom Everglades 12 11 11 4 26 0 Rd. 1 Finalist
Andrew Geragthy Ransom Everglades 11 9 5 9 23 0 Rd. 1 Finalist
Yuji Yang Miami Palmetto 12 7 10 6 23 0 Rd. 1 Finalist
Caterina Golner Team Weston 12 9 4 9 22
Erica Scott Ransom Everglades 11 2 10 9 21
Munir Libos Team Weston 11 5 4 10 19
David Lerner Ransom Everglades 11 10 3 4 17
Justin Iannacone Team Weston 11 6 4 7 17
Jared Spector Miami Palmetto 11 7 2 6 15
Noah Weitz Ransom Everglades 11 3 10 2 15
Alan Plaza Miami Palmetto 12 2 6 5 13
Jake Ukleja Team Weston 12 3 4 5 12
Kenny Criss-Couch Team Weston 12 7 2 3 12
Jackson Mihm Ransom Everglades 11 3 2 4 9
Matthew Aldrich Ransom Everglades 11 3 2 3 8
Adriana Lopez Ransom Everglades 12 2 2 3 7
Lucas Rodriguez Ransom Everglades 12 1 2 4 7
Mariana Sanchez-Medina Ransom Everglades 11 4 2 1 7
Sasha Daich Team Weston 12 0 4 2 6
Sebastian Hincapie Team Weston 12 2 0 4 6
Sophia Petros Ransom Everglades 11 -1 4 3 6
Lance Helguero-Kelley Ransom Everglades 11 0 4 1 5
Lucas Almada-Sabaté Ransom Everglades 11 3 1 1 5
Sean White Archimedean 12 3 2 0 5
Tini de Soto Ransom Everglades 11 1 2 1 4
Felipe Vargas Team Weston 11 2 2 -1 3
Lyndon Guest Ransom Everglades 11 1 0 2 3
Noah Silberwasser Ransom Everglades 11 1 2 0 3
Amanda Boucourt Ransom Everglades 11 1 1 0 2
Heather Lowe Archimedean 12 0 1 0 1

JV Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/ (QNSAO) Rd. 2 Finals Total/ (QNSAO) Status
Abhishek Iyer American Heritage 9 10 10 9 29 4 (6) 6 Champion
Will Danon Ransom Everglades 10 3 9 10 22 3 4 Runner Up
Abhilash Datti American Heritage 9 3 6 7 16 2 (tiebreak) 2 Rd. 2 Finalist
Caleb Rios Archimedean 10 9 6 4 19 3 1 Rd. 2 Finalist
Alejandro Sannia Ransom Everglades 10 9 7 10 26 2 (tiebreak) 1 Rd. 2 Finalist
Evan Zeiger North Broward Prep 9 10 10 11 31 2 Rd. 1 Finalist
Grant Bianco University School 9 9 11 4 24 1 Rd. 1 Finalist
Eswar Saraswathi American Heritage 9 7 4 10 21 1 Rd. 1 Finalist
Sarthak Chakravarty Ransom Everglades 10 11 3 5 19 1 Rd. 1 Finalist
Ryan Guillen Ransom Everglades 10 9 2 5 16 1 Rd. 1 Finalist
Anvith Krishnan Archimedean 9 5 6 3 14
Timmy O’Brien Ransom Everglades 10 5 5 4 14
Francisco Acosta Team Weston 10 3 5 5 13
Cale Bulman Ransom Everglades 9 3 6 2 11
Harrison Tandy Ransom Everglades 10 3 4 3 10
Skye Moradi Ransom Everglades 10 0 4 5 9
Andrew Lorenzen Ransom Everglades 9 5 -1 4 8
Jalen Jiang Team Weston 10 1 1 6 8
Josh Solesbury Ransom Everglades 9 2 1 5 8
Omar Pulido Team Weston 10 1 5 1 7
Jacob Tie-Shue Ransom Everglades 9 1 1 4 6
John Miztele Ransom Everglades 10 3 3 0 6
Kavya Chaturvedi Ransom Everglades 10 2 2 2 6
Ryan Tie-Shue Ransom Everglades 9 0 3 2 5
Scott Kim Ransom Everglades 9 1 1 3 5
Adina Kruijssen Ransom Everglades 10 0 4 0 4
Jason Liu Team Weston 9 0 3 1 4
Daniel Freedline Ransom Everglades 9 1 1 1 3
Ganesh Gajavelli Ransom Everglades 9 0 1 2 3
Rafael Sampaio Archimedean 9 1 1 1 3
Harry Sanchez Ransom Everglades 9 2 0 0 2
Hector Carballosa Archimedean 9 2 0 0 2
Blake Denson Ransom Everglades 9 0 2 -1 1
A.J. Spurr Ransom Everglades 10 -1 1 0 0
Neel Gandhi Archimedean 9 0 0 0 0