*QNSAO stands for “question number that student advanced on”

Qualifies for Nationals
State or Regional Bee Finalist
State or Regional Bee Winner


Varsity Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/ (QNSAO) Rd. 2 Finals Total/ (QNSAO) Rd. 3 Finals Total/ (QNSAO) Status
David Jelke Ransom Everglades 12 11 10 11 32 3 (7) 4(26) 6 (48) Winner
Spence Hammersmith Ransom Everglades 12 10 5 13 28 3 (18) 4(35) 5 Runner-Up
Andrew De Leo Ransom Everglades 12 11 9 6 26 1 Rd. 1 Finalist
William Glass Ransom Everglades 11 11 4 9 24 3 (12) 0 Rd. 2 Finalist
David Lerner Ransom Everglades 11 9 4 9 22 0 Rd. 1 Finalist
Federico Trigo Team Weston 12 3 11 7 21 1 Rd. 1 Finalist
Alex Petros Ransom Everglades 12 7 4 10 21 3 (20) 2 Rd. 2 Finalist
Carter Shoer Ransom Everglades 12 10 6 4 20 3(13) 2 Rd. 2 Finalist (Third Place)
Munir Libos Team Weston 11 4 10 5 19 0 Rd. 1 Finalist
Jared Spector Miami Palmetto 11 6 6 5 17 Lost tiebreaker
Enrique Perez Hialeah Ed. Academy 11 4 6 7 17 0 Rd. 1 Finalist
Sebastian Hincapie Team Weston 12 7 4 5 16
Matthew Aldrich Ransom Everglades 11 3 9 3 15
Caterina Golner Team Weston 12 2 7 6 15
Alex Garcia Palmetto 11 7 4 3 14
Amin Gulamali Ransom Everglades 12 5 3 6 14
Samantha Nunberg Ransom Everglades 12 3 11 0 14
Patrick McGrath Ransom Everglades 12 5 1 6 12
Kenny Criss-Couch Team Weston 12 6 5 1 12
Vaidya Govindaijan Archimedean 11 6 3 3 12
Sasha Daich Team Weston 12 -1 2 9 10
Martina Lentino Ransom Everglades 12 2 2 5 9
Jackson Mihm Ransom Everglades 11 3 2 3 8
Lucas Rodriguez Ransom Everglades 12 1 7 0 8
Alex Friedman Ransom Everglades 12 2 1 5 8
Noah Weitz Ransom Everglades 11 2 3 3 8
Andrew Geraghty Ransom Everglades 11 4 2 2 8
Jake Ukleja Team Weston 12 1 3 3 7
Adriana Lopez Ransom Everglades 12 4 1 1 6
Yuji Yang Palmetto 12 4 0 2 6
Amanda Boucourt Ransom Everglades 11 1 2 0 3
Kevin Hoffer-Hawlik Ransom Everglades 12 1 1 1 3
Andres Arango Ransom Everglades 11 0 1 1 2
Erica Scott Ransom Everglades 11 0 1 0 1
Mariana Sanchez-Medina Ransom Everglades 11 0 0 1 1
Nikita Nanwani Ransom Everglades 11 0 1 0 1
Sebastian Lacayo Ransom Everglades 12 0 0 0 0

JV Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/ (QNSAO) Rd. 2 Finals Total/ (QNSAO) Rd. 3 Finals Total/ (QNSAO) Status
Alejandro Sanilla Ransom Everglades 10 11 10 9 30 2 Rd. 1 Finalist
Sean Becker Ransom Everglades 10 11 7 11 29 3 (21) 3 Rd. 2 Finalist (Third Place)
Timmy O’Brien Ransom Everglades 10 10 11 7 28 3 (24) 1 Rd. 2 Finalist
John Mistele Ransom Everglades 10 10 7 10 27 3 (22) 4 (41) 2 Runner-Up
Anvith Krishnan Archimedean 9 9 10 5 24 0 Rd. 1 Finalist
Caleb Rios Archimedean 10 7 9 6 22 1 Rd. 1 Finalist
Ryan Guillen Ransom Everglades 10 11 0 11 22 3 (17) 4 (39) 6 (50) Champion
Francisco Acosta Team Weston 10 9 9 3 21 1 Rd. 1 Finalist
Christopher Duyos Ransom Everglades 10 12 3 5 20 3 (11) 2 Rd. 2 Finalist
Harrison Tandy Ransom Everglades 10 5 4 10 19 1 Rd. 1 Finalist
Cale Bulman Ransom Everglades 9 9 5 3 17
Hector Carballosa Archimedean 9 5 6 3 14
Rafael Jimenez Ransom Everglades 10 2 7 5 14
Eric Cai Ransom Everglades 10 9 1 3 13
Lucas Miner Ransom Everglades 7 4 6 3 13
Robert Fetell Ransom Everglades 10 3 2 7 12
Kavya Chaturvedi Ransom Everglades 10 6 2 3 11
Joon Kim Ransom Everglades 10 3 4 4 11
Daniel Freedline Ransom Everglades 9 0 6 5 11
Sartak Chakravarthy Ransom Everglades 10 4 0 7 11
Andrew Lorenzen Ransom Everglades 9 2 6 2 10
Ben Rosenthal Ransom Everglades 9 2 3 3 8
Skye Moradi Ransom Everglades 10 2 0 5 7
Franklin Civantos Ransom Everglades 10 1 4 2 7
Scott Kim Ransom Everglades 9 2 0 4 6
Alex Otero Ransom Everglades 8 1 3 1 5
Harry Sanchez Ransom Everglades 9 3 1 0 4
Thor Wahlestedt Ransom Everglades 9 1 1 1 3
Tom Graglia Ransom Everglades 8 2 0 1 3
A.J. Spurr Ransom Everglades 10 2 0 0 2
Rafael Sampaio Archimedean 9 2 -1 1 2
Andres Pena Belen 10 0 2 0 2
Daniel Czahor Lee Virtual 9 0 0 -1 -1