*QNSAO stands for “question number that student advanced on”

Qualifies for Nationals
State or Regional Bee Finalist
State or Regional Bee Winner


Varsity Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/(QNSAO) Rd. 2 Finals Total/(QNSAO) Status
Eric Wolfsberg Bethlehem 12 12 14 13 39 7 (19) 6 (14) Champion
Jeremy Cohen Princeton 12 9 9 10 28 5 4 Runner-up
Will Anderson Bethlehem 12 9 12 9 30 7 (18) 3 Rd. 2 Finalist
David Liu Great Neck North 11 6 3 7 16 4 2 Rd. 2 Finalist
Allan Lee Great Neck South 11 6 10 9 25 4 Rd. 1 Finalist
Mike Bartlett Bethlehem 11 6 6 4 16 3 Rd. 1 Finalist
Dan Connolly Bethlehem 12 11 7 10 28 2 Rd. 1 Finalist
Nathalie Bussemaker Princeton 11 3 7 10 20 2 Rd. 1 Finalist
Ameya Hadap Princeton 11 6 4 6 16 2 Rd. 1 Finalist
Orrin Kigner TABC 12 5 3 9 17 1 Rd. 1 Finalist
Mehtaab Sawhney Commack 12 6 5 5 16 1 Rd. 1 Finalist
William Zheng Great Neck South 11 7 3 6 16 0 Rd. 1 Finalist
Liam Parker Princeton 11 5 9 1 15
Lucia Geng Great Neck South 11 5 5 5 15
Elliot Wailoo Princeton 12 2 9 2 13
Yoni Katz TABC 12 2 6 5 13
Ben Donnelly Fine Princeton 12 5 1 3 9
Kerr Yoo Great Neck South 11 3 4 1 8
Robert Miller SAR 12 4 1 2 7
Justin Ho Princeton 12 6 0 1 7
Brandon Pachman Commack 12 2 1 2 5
Yehuda Koslowe TABC 11 2 3 0 5
Jonathan Mosesson SAR 12 1 1 2 4
Aaron Fishkind TABC 12 0 1 3 4
Craig Deng Ward Melville 11 1 2 0 3
Tanner Decanio Commack 12 0 1 1 2

 


JV Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/(QNSAO) Rd. 2 Finals Total/(QNSAO) Rd. 3 Finals Total/(QNSAO) Status
Muzaffer Tasoglu Commack 10 12 12 13 37 3 (6) 4 (12) 6 (10) Champion
Nathanael Vinar TABC 9 11 10 9 30 3 (18) 4 (8) 4 Runner-up
Samuel Petruzzi Commack 10 10 11 11 32 3 (10) 3 Rd. 2 Finalist
Karan Menon JP Stevens 9 9 10 10 29 3 (14) 1 Rd. 2 Finalist
Montago James Princeton 10 9 10 9 28 2 Rd. 1 Finalist
Yosef Kohan TABC 10 5 7 9 21 1 Rd. 1 Finalist
Anderson Gu Great Neck South 9 5 9 3 17 1 Rd. 1 Finalist
Molly Zuckerman Princeton 10 10 5 4 19 1 Rd. 1 Finalist
Milos Seskar Princeton 10 6 7 7 20 0 Rd. 1 Finalist
Brian Lu Princeton 10 9 4 4 17 -1 Rd. 1 Finalist
David Wendt Island Trees 9 4 6 6 16
Jason Li Princeton 10 3 9 3 15
Alex Federbush Commack 10 3 2 9 14
Josh Spergel Princeton 9 4 1 7 12
Avi Mehta Dalton 7 3 3 2 8
Liam Messey Princeton 9 1 0 6 7
Grant Weisberg Commack 10 3 3 1 7
Daniel Lee Commack 10 3 0 4 7
Noah Sheidlower Great Neck South 9 3 4 0 7
Patrick Zhang Princeton 9 4 1 1 6
Thomas Zamroz Island Trees 9 0 4 2 6
John Garcia Island Trees 10 2 2 2 6
Asia Zhang Great Neck South 10 2 0 1 3
Annie Zhang Great Neck South 11 1 1 1 3
Yoonho Choi Island Trees 10 1 1 0 2
Anoop Singh Commack 10 2 1 -1 2
Tina Kushner Fusion Academy 7 1 0 -2 -1