*QNSAO stands for “question number that student advanced on”

Qualifies for Nationals
State or Regional Bee Finalist
State or Regional Bee Winner


Varsity Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Finals Total Status
Trevor Filseth Team Tamerlane 12 12 14 12 38 10 First Place
Bryant Chang Saratoga 11 10 7 12 29 3 Finalist
Mason Tian Saratoga 11 9 7 13 29 5 Finalist
Daniel Eem Saratoga 12 9 8 10 27 0 Finalist
Brandon Herren Team Guilder 11 9 12 6 27 6 Third Place
Michael Nisenzon Team Kronos 11 12 5 9 26 8 Second Place
William Scott Team Guilder 11 9 12 5 26 4 Finalist
Nate Ney Saratoga 12 4 9 9 22 0 Finalist
Omeed Askary Valley Christian 11 9 9 3 21
David Leynov Northgate 11 7 2 10 19
Mihir Khambete Cupertino 11 6 6 6 18
Teddy Knox Team Davis Infinity 12 4 7 6 17
Sam Goidell Team Davis Infinity 11 3 9 3 15
Josh Quiambao Northgate 11 4 5 5 14
Arjun Mishra Saratoga 11 5 4 4 13
Dhilip Raman Valley Christian 11 4 5 2 11
George Wang Saratoga 11 2 4 5 11
Richard Wang Saratoga 11 4 2 5 11
Bill Hsiao Saratoga 11 2 0 6 8
Derek Zhang Mountain View 11 3 2 3 8
Carey Fong Saratoga 12 3 1 2 6
Vikas Gubbala Cupertino 11 3 2 0 5
Thi Bui Enochs 12 0 1 2 3


JV Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Finals Status
Shiva Oswal Team Pi-Oneers 6 9 10 12 31 9 Second Place
Ethan Skinner Team Davis Infinity 10 11 10 10 31 4 Finalist
Josh Rollin Team Pi-Oneers 8 11 7 10 28 3 Finalist
Vikshar Athreya Team Escobar 10 7 11 9 27 10 First Place
Aditya Indla Challenger Ardenwood 6 9 9 9 27 0 Finalist
Edgar Lin Harker 10 11 6 10 27 8 Third Place
Kyle Li Harker Middle 8 5 10 9 24 3 Finalist
Ben Skinner Team Davis infinity 8 9 3 12 24 3 Finalist
Brandon Baik Team Homeschool 9 5 6 12 23
Jeffrey F Harker Middle 8 6 7 9 22
Suprav Goswami Team Escobar 9 9 7 6 22
Josh Replogle Livermore Valley Charter 8 9 5 6 20
Jeffrey Khau Team Haarlem B 9 5 10 4 19
Alexander Goldberg Dartmouth 7 9 6 3 18
Bilal Ron Team Pi-Oneers 7 4 10 4 18
Anuj Kothari Challenger Ardenwood 8 6 4 7 17
Zack Muilenberg Rio Americano 10 10 3 4 17
Aayush Singh Challenger Ardenwood 8 7 7 1 15
Dhruv Rao Challenger Ardenwood 6 3 7 4 14
Jake Goidell Team Davis Infinity 9 2 2 9 13
Swapnel Garg Harker 10 5 5 2 12
Justin Xu The Nueva School 10 3 4 4 11
Ethan Yan The Nueva School 8 3 1 7 11
Ahilan Eriyanian Live Oak 5 3 6 1 10
Michael Kwan Harker 10 1 5 3 9
Kiran Rachamallu Saratoga 9 5 2 2 9
Manit Sripadam Saratoga 9 6 3 0 9
Tarun Sreedhar Team Haarlem 9 3 3 1 7
Srikar Voleti Team Escobar 9 3 1 3 7
Kyle Wang Saratoga 10 4 1 1 6
Julia Park Team Escobar 10 2 2 1 5
Steven Nishi Challenger Sunnyvale 7 2 0 1 3
Alison Sun Sunol Glen 8 1 1 1 3
Arjun Bothra Sunol Glen 7 0 0 2 2
Om Goswami Challenger Sunnyvale 7 0 2 0 2
Prasana Guthy Team Escobar 10 0 0 2 2
Jessica Wang Saratoga 10 0 0 2 2
Franklin Wu Challenger Sunnyvale 6 1 0 1 2
William Yoo Irvington 10 2 0   2
Roy Shannon Saratoga 10 -1 3 -1 1
Geoffrey Pott Sunol Glen 8 0 0   0
Keshav Balaji Challenger Sunnyvale 6 0 0   0
Ashwini Suriyaprakash Challenger Sunnyvale 7 0 0   0