*QNSAO stands for “question number that student advanced on”

Qualifies for Nationals
State or Regional Bee Finalist
State or Regional Bee Winner

 

Varsity Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Finals Total/(QNSAO) Status
Luke D’Cruz Team Gotham 12 12 13 12 37 7 Champion
Lucia Geng West Egg 12 11 10 9 30 6 Runner Up
John Selkowitz Greens Farms 11 6 11 12 29 5 Third Place
Porter Bowman St. Luke’s 12 10 10 11 31 1
Daniel Bring Masters 12 10 9 11 30 2
Jordan Schwed Irvington 12 12 9 9 30 2
Andrew Kalyvas Team Gotham 11 9 10 10 29 2
George Kalyvas White Plains 11 9 10 7 26 0
Matthew DeMarco Eastchester 11 6 9 11 26 0
Andrew Lorino Yonkers 11 9 10 6 25 0
Timothy Eng Byram Hills 12 12 4 4 20
Michael Becue Team Gotham 11 7 7 5 19
Talia Lindner Horace Greeley 12 1 6 5 12
Eddie Lopez-Wortman Greens Farms 12 1 4 4 9
Bilal Meman St. Luke’s 11 3 2 3 8
Henry Williams Masters 11 6 0 2 8
Isabella DiGiovanni Horace Greeley 12 2 2 4 8
Noah Lichtblau White Plains 12 4 1 2 7
Rosalee Baryer Horace Greeley 11 3 2 1 6
David Yuan West Egg 12 0 0 5 5
Geoffrey Brann Ardsley 11 0 1 4 5
Mark Wang Horace Greeley 12 1 3 0 4
Richard Ma Horace Greeley 12 1 1 1 3
Tamsyn Brann Ardsley 12 2 0 1 3
Eric Wang Horace Greeley 12 1 0 0 1

 


JV Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Finals Total/(QNSAO) Status
Anderson Gu West Egg 10 10 12 11 33 8 (29) Champion
Elijiah Emery Masters 10 6 10 9 25 5 Runner Up
Alexander Koutsoukos Wilton 9 11 10 11 32 4 Third Place
David Oks Masters 10 11 11 10 32 3 Finalist
Fin Kehrli Middlesex Middle 8 9 10 12 31 0 Finalist
Alex Del Vecchio Middlesex Middle 8 9 10 11 30 0 Finalist
Karsten Rynearson Greens Farms 7 9 11 9 29 2 Finalist
Shaun Morelock Harvey 10 5 11 9 25 1 Finalist
Noah Sheidlower West Egg 10 9 7 9 25 0 Finalist
Avi Mehta Dalton 8 10 4 9 23 0 Finalist
Marshall Bessey Greens Farms 10 9 9 4 22
Terence Chow Forest Hills 10 11 5 5 21
Oliver Diamond Greens Farms 10 9 7 4 20
Andrew Lebowitz Harvey 10 6 9 3 18
Anna Burgess Middlesex Middle 7 9 3 6 18
Zachary Rosman Irvington 9 9 5 4 18
Willem Schuddeboom Greens Farms 10 7 3 7 17
Win Courtemanche Greens Farms 9 9 5 1 15
Lukas Koutsoukos Middlebrook Middle 6 7 3 4 14
Patrick Duan West Egg 10 5 5 4 14
Raymond Zhang Tenafly Middle 7 4 5 4 13
Rishi Madabhusi Irvington 10 3 5 2 10
Tycho von Roseninge Dalton 8 5 3 2 10
Zack Rothwell Greens Farms 9 3 3 4 10
Josh Amir Ardsley 10 1 2 6 9
Ben Lerman Horace Greeley 9 1 3 4 8
Lukas Spitz-Chapman Tenafly Middle 6 2 3 3 8
Lawrence Azzariti Masters 9 2 3 2 7
Aidan Winn Ben Franklin 8 0 2 4 6
Luke Smith Middlesex Middle 7 2 1 3 6
Suchir Joshi Tenafly Middle 6 1 4 1 6
Noah Falbaum Horace Greeley 9 2 2 1 5
Jaden Uram Tenafly Middle 7 1 1 3 5
Daniel Galgano Harvey 9 1 1 2 4
Anjo Therattil Middlebrook Middle 7 2 0 2 4
Vihan Jayawardhane Middlebrook Middle 6 1 0 1 2
Alex Siegel Eastchester 9 1 0 0 1
Matthew Casey Ardsley 9 0 1 0 1
Sasha Shester Ben Franklin 8 0 1 0 1
Shawn Farhadian Masters 10 0 -1 2 1
Paul Garrel Horace Greeley 9 0 0 0 0
Henry Blair Horace Greeley 10 0 -2 -1 -3