*QNSAO stands for “question number that student advanced on”

Qualifies for Nationals
State or Regional Bee Finalist
State or Regional Bee Winner

 


Varsity Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/(QNSAO) Status
Mason Tian Saratoga 12 14 10 10 34 6 (30) 10 Champion
Michael Nisenzon Gunn 12 9 12 12 33 6 (12) 4 2nd
Edgar Lin Harker 11 11 9 12 32 6 (44) 2 3rd
Ethan Skinner Davis 11 14 7 11 32 4
Omeed Askary Valley Christian 12 10 11 10 31 5
Alistair Gray Team Guilder 11 11 6 10 27 2
William Scott Team Guilder 12 5 12 9 26 5
Brandon Herren Team Guilder 12 9 10 3 22 3
Ishan Ranjan Team Haarlem 12 6 5 9 20 1
Nikhil Manglik Harker 12 3 10 7 20 2
Arjun Mishra Saratoga 12 4 6 9 19
Swapnil Garg Harker 11 4 5 10 19
Kamalesh Ananthakrishnan Team Haarlem 11 5 9 4 18
Bryant Chang Saratoga 12 9 5 1 15
Hyunsoo Han Team Haarlem 11 5 3 5 13
George Wang Saratoga 12 7 3 2 12
James Hassen-Snell Davis 11 7 1 4 12
Wilson Wu Valley Christian 12 2 6 4 12
Jeffrey Kuang Team Haarlem 11 4 0 4 8
Edward Yi Irvington 11 1 2 2 5
Justin Xu Nueva 11 0 3 1 4
Abhiram Prattipati Irvington 11 2 1 0 3
Eric Nguyen Irvington 11 1 0 0 1

 


JV Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/(QNSAO) Status
Josh Rollin Team Pi-oneers 9 11 11 14 36 6 (20) 10 Champion
Brandon Baik BASIS 10 9 10 9 28 6 (35) 7 2nd Place
Sathvik Kaliyun Saratoga 9 10 6 4 20 6 (33) 0 3rd Place
Joshua Replogle Livermore Valley 9 7 12 9 28 4
Kyle Li Harker 9 5 10 11 26 2
Ben Skinner Davis 9 9 10 6 25 2
Kiran Rachamallu Saratoga 10 11 7 7 25 2
Jeffrey Fung Harker 9 4 10 9 23 2
Tarun Sreedhar Team Haarlem 10 9 9 4 22 3
Brandon Wang Saratoga 9 6 4 10 20 2
Ethan Yan Menlo 9 4 4 9 17
Grant Chen Saratoga 9 9 3 5 17
Anson Tong Saratoga 10 3 7 3 13
Chris Faller Davis 9 3 7 3 13
Jeffrey Ma Saratoga 9 2 4 7 13
Rhea Mitr Quarry Lane 9 6 2 4 12
Jason Hong Saratoga 9 3 2 6 11
Jason Huang Harker 10 4 2 5 11
Collin Fitzpatrick Davis 9 0 3 5 8
Shivam Mani Saratoga 9 5 2 0 7
Aosheng Pusztaszeri Gunn 10 5 0 -1 4
Matthew Graham Saratoga 10 1 0 2 3
Arnav Gattani Valley Christian 9 0 1 0 1
Lizzie Kim Team Branham 9 0 0 0 0

 


MS Division

Name School Grade Rd. 1 Rd. 2 Rd. 3 Total Rd. 1 Finals Total/(QNSAO) Status
Karan Gurazada BASIS 8 11 6 10 27 6 (35) Champion
Shiva Oswal Team Pi-oneers 7 12 13 15 40 6 (17) 2nd Place
Bilal Ron Team Pi-oneers 8 6 5 10 21 6 (30) 3rd Place
Siddharth Kamannavar Stratford 6 9 11 11 31 3
Alexander Goldberg Team Branham 8 9 10 6 25 1
Avi Goel Merryhill 8 7 7 11 25 0
Mark Pinski Kittredge 6 9 6 9 24 2
Avinash Iyer Hopkins 8 11 4 7 22 3
Arjun Bothra Sunol Glen 8 5 7 2 14 0
Ahilan Eranian Team Homeschool x 3 2 6 11
Ashish Basetty Hopkins 8 5 4 1 10 -1
Ayush Patel BASIS 7 1 5 4 10
Colin Lim Stratford 8 3 4 1 8
Saatvik Amravathi Challenger 7 3 3 2 8
Aden Sun BASIS 7 1 2 4 7
Emmy Bonser Venture 5 2 2 2 6
Vibhav Athreya Hopkins 8 5 -1 2 6
Advaith Modali Stratford 7 2 1 2 5
Justin Kong Bullis 7 0 2 0 2
Lena Kim Team Branham 7 0 1 0 1