Team Scores by Round


Team Scores by Round

Qualified for Nationals
Qualified for Playoffs
Regional or State Bowl Winner


Varsity Scores by Round

 

Varsity Scores by Round Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Total Record Prelim Rank
PJP II A 290 350 280 260 320 1500 5-0 1
Team Interlake 290 240 210 300 270 1310 5-0 2
Saint George’s 230 270 230 220 270 1220 4-1 3
Mount Rainier 210 290 220 210 280 1210 4-1 4
Holy Names B 270 230 170 230 290 1190 4-1 5
PJP II B 160 110 220 140 170 800 3-2 6
Holy Names A 110 60 160 140 150 620 2-3 7
KSS A 160 150 160 140 110 720 1-4 8
Archbishop Murphy A 80 220 110 180 110 700 1-4 9
Archbishop Murphy B 110 150 170 160 20 610 1-4 10
Archbishop Murphy C 60 40 130 150 60 440 0-5 11
KSS B 90 20 80 40 40 270 0-5 12

JV Scores by Round  

JV Scores by Round Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Total Record Prelim Rank
Eastern WA Homeschool 360 390 320 440 330 1840 5-0 1
Sunset 240 180 270 280 160 1130 4-1 2
Stoller* 60 130 150 160 160 660 4-1 3
Westsound 70 90 60 140 120 480 2-3 4
KSS D* 110 30 100 80 20 340 1-4 5
KSS C 60 50 60 50 20 240 0-5 6

*Denotes Middle School

 

 

Team Matchups by Round

Team Matchups by Round

Round 1 Scores Round 2 Scores Round 3 Scores
KSS A 150 Saint George’s 270 PJP II B 220
Holy Names A 110 Holy Names A 60 KSS B 80
PJP II A 290 Archbishop Murphy A 220 Saint George’s 230
Archbishop Murphy A 80 PJP II 110 Holy Names B 170
Team Interlake 290 Team Interlake 240 Mt. Rainier 220
Archbishop Murphy C 60 Archbishop Murphy B 150 Archbishop Murphy B 170
Saint George’s 230 Mt. Rainier 290 Holy Names A 160
Mt. Rainier 210 Archbishop Murphy C 40 Archbishop Murphy C 130
Holy Names B 270 Holy Names B 230 Team Interlake 210
KSS B 90 KSS A 150 Archbishop Murphy A 110
PJP II B 160 PJP II A 350 PJP II A 280
Archbishop Murphy B 110 KSS B 20 KSS A 160
Eastern WA Homeschool 360 Sunset 180 Eastern WA Homeschool 320
Stoller* 60 Stoller* 130 Westsound 60
Sunset 240 Eastern WA Homeschool 390 Stoller* 150
Westsound 70 KSS D* 30 KSS D* 100
KSS D* 110 Westsound 90 Sunset 270
KSS C 60 KSS C 50 KSS C 60
       
Round 4 Scores Round 5 Scores
PJP II 260 Mt. Rainier 280
Saint George’s 220 KSS B 40
Archbishop Murphy B 160 Holy Names A 150
Holy Names A 140 Archbishop Murphy A 110
PJP II B 140 Saint George’s 270
KSS A 140 PJP II B 170
Mt. Rainier 210 Holy Names B 290
Archbishop Murphy A 180 Archbishop Murphy B 20
Holy Names B 230 PJP II A 320
Archbishop Murphy C 150 Archbishop Murphy C 60
Team Interlake 300 Team Interlake 270
KSS B 40 KSS A 110
Sunset 280 Eastern WA Homeschool 330
KSS D* 80 Sunset 160
Eastern WA Homeschool 440 Stoller* 160
KSS C 50 KSS C 20
Stoller* 160 Westsound 120
Westsound 140 KSS D* 20

 

 

 

Final Rounds

Final Rounds

Quarterfinal 1 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
PJP II A 50 60 50 90 250
KSS A 50 20 70 20 160
Quarterfinal 2 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
St. Georges 60 130 260 60 310
PJP II B 40 0 20 10 70
Quarterfinal 3 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
Team Interlake 60 80 60 60 260
Holy Names A 20 0 30 0 50
Quarterfinal 4 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
Mt. Rainier 70 80 60 50 260
Holy Names B 30 40 30 30 130
Semifinal 1 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
PJP II A 70 30 50 90 240
Mt. Rainier 10 40 40 20 110
Semifinal 2 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
St. Georges 50 70 50 40 210
Team Interlake 30 20 60 30 140
Final 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
St. Georges 50 70 50 20 190
PJP II A 30 0 70 60 160
JV Semifinal 1 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
Eastern WA Homeschool 60 110 70 30 270
Westsound 20 0 0 10 30
JV Semifinal 2 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
Sunset 70 40 70 40 220
Stoller* 30 40 20 0 90
JV Final 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
Eastern WA Homeschool 60 50 60 140 310
Sunset 20 0 40 10 70