Team Scores by Round

Team Scores by Round

Qualified for Nationals
Qualified for Playoffs
Regional or State Bowl Winner

Varsity Scores By Round

Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Total Record Prelim Rank
Hunter College High A 480 440 430 370 410 2130 5-0 1
Great Neck South A 320 450 400 390 440 2000 5-0 2
Greens Farms Acad. A 390 370 320 370 310 1760 5-0 3
Bethlehem Central A 400 280 240 290 250 1460 5-0 4
White Plains A 480 350 360 230 170 1590 4-1 5
Fordham Prep A 380 340 190 220 300 1430 4-1 6
Yonkers A 370 340 290 160 260 1420 4-1 7
Bethlehem Central B 250 310 240 310 280 1390 4-1 8
Wheatley A 380 260 290 340 220 1490 3-2 9
Irvington 360 140 350 350 200 1400 3-2 10
Ardsley A 400 190 310 200 300 1400 3-2 11
Fox Lane 180 310 270 260 230 1250 3-2 12
Paramus B 300 280 270 220 220 1290 2-3 13
Nyack 270 200 280 150 260 1160 2-3 14
Eastchester A 320 210 200 200 230 1160 2-3 15
St. Luke’s 240 260 250 260 90 1100 2-3 16
Horace Greeley A 260 140 210 210 180 1000 2-3 17
Paramus A 100 190 220 180 240 930 2-3 18
Great Neck South B 100 220 150 210 240 920 2-3 19
Fordham Prep B 110 210 100 130 250 800 2-3 20
Horace Greeley C 140 210 110 210 110 780 2-3 21
Ramsey A 240 170 190 110 190 900 1-4 22
White Plains B 100 200 230 140 160 830 1-4 23
Horace Greeley B 150 130 130 230 160 800 1-4 24
Ramsey B 40 180 110 150 180 660 1-4 25
Ardsley B 230 190 180 80 170 850 0-5 26
Spence A 60 140 130 80 110 520 0-5 27
Eastchester B 60 130 120 70 80 460 0-5 28

JV Scores By Round

Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Total Record Prelim Rank
Hunter College High B 470 330 320 320 440 1880 5-0 1
Middlesex Middle 320 230 340 360 300 1550 4-1 2
Darien 430 320 250 300 220 1520 4-1 3
Bethlehem Central C 310 430 260 290 170 1460 4-1 4
Fordham Prep C 380 290 200 300 250 1420 4-1 5
Harvey School 280 240 300 230 210 1260 4-1 6
White Plains C 290 220 210 170 210 1100 3-2 7
Tuxedo Park A 150 280 240 240 120 1030 3-2 8
Eastchester C 320 160 240 150 230 1100 2-3 9
Middlebrook Middle 130 90 250 200 250 920 2-3 10
Wheatley B 190 130 190 90 190 790 2-3 11
Yonkers B 200 280 220 160 200 1060 1-4 12
Great Neck South C 150 170 170 230 180 900 1-4 13
Paramus C 100 190 190 160 200 840 1-4 14
Horace Greeley D 240 190 160 210 190 990 0-5 15
Greens Farms Acad. B 150 120 190 170 180 810 0-5 16

MS Scores By Round

Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Total Record Prelim Rank
Tenafly Middle A 290 350 230 330 310 1510 5-0 1
Greens Farms Acad. C 290 290 240 280 190 1290 5-0 2
PEARLS Hawthorne 230 160 220 260 210 1080 4-1 3
Scarsdale Middle A 260 200 190 230 190 1070 4-1 4
Tuxedo Park B 200 240 210 240 190 1080 3-2 5
Tenafly Middle B 260 200 230 150 120 960 3-2 6
Hunter College Middle 160 190 190 130 190 860 3-2 7
Tenafly Middle E 140 190 220 140 130 820 2-3 8
Tenafly Middle C 150 230 140 60 130 710 2-3 9
Tuxedo Park C 150 90 110 170 140 660 2-3 10
Scarsdale Middle B 140 80 140 140 120 620 1-4 11
Dalton 130 100 130 120 110 590 1-4 12
Wheatley C 160 150 180 80 120 690 0-5 13
Tenafly Middle D 80 100 130 40 80 430 0-5 14

 

Team Matchups by Round

Team Matchups by Round

 

Round 1 Scores
Round 2 Scores
Round 3 Scores
Bethlehem A 400 Fordham Prep A 340 Bethlehem A 240
Greeley C 140 Ramsey A 170 Fordham Prep A 190
Hunter High A 480 Bethlehem A 280 Paramus A 220
White Plains B 100 Ardsley B 190 Ramsey A 190
Yonkers A 370 Hunter High A 440 White Plains B 230
Fordham Prep B 110 Irvington 140 Ardsley B 180
Ardsley A 400 Fordham Prep B 210 Irvington 350
Spence A 60 Eastchester B 130 Greeley C 110
Greeley A 260 Yonkers A 340 Hunter High A 430
St. Luke’s 240 Ardsley A 190 Fordham Prep B 100
GNS A 320 St. Luke’s 260 Ardsley A 310
Bethlehem B 250 Spence A 140 Eastchester B 120
Wheatley A 380 GNS A 450 Yonkers A 290
GNS B 100 Greeley A 140 St. Luke’s 250
White Plains A 480 Bethlehem B 310 GNS A 400
Ramsey B 40 Wheatley A 260 Spence A 130
Paramus B 300 GNS B 220 Wheatley A 250
Nyack 270 Ramsey B 180 Greeley A 210
Eastchester A 320 White Plains A 350 Bethlehem B 240
Greeley B 150 Nyack 200 Ramsey B 110
Irvington 360 Greeley C 210 Nyack 280
Eastchester B 60 White Plains B 200 GNS B 150
Greens Farms A 390 Paramus B 280 White Plains A 360
Paramus A 100 Eastchester A 210 Greeley B 130
Fordham Prep A 380 Greens Farms A 370 Fox Lane 270
Fox Lane 180 Greeley B 130 Paramus B 270
Ramsey A 240 Fox Lane 310 Greens Farms A 320
Ardsley B 230 Paramus A 190 Eastchester A 200
White Plains C 290 Bethlehem C 430 Eastchester C 240
GNS C 150 Middlebrook 90 Yonkers B 220
Harvey 280 White Plains C 220 Bethlehem C 260
Wheatley B 190 Greeley C 190 Darien 250
Fordham C 380 Harvey 240 Middlebrook 250
Tuxedo Park A 150 GNS C 170 White Plains C 210
Hunter B 470 Tuxedo Park A 280 Harvey 300
Paramus C 100 Wheatley B 130 Greeley C 160
Middlesex 320 Fordham C 290 Wheatley B 190
Yonkers B 200 Paramus C 190 Paramus C 190
Darien 430 Hunter B 330 Tuxedo Park A 240
Greens Farms B 150 Middlesex 230 GNS C 170
Eastchester C 320 Yonkers B 280 Middlesex 340
Middlebrook 130 Greens Farms B 120 Fordham Prep C 200
Bethlehem C 310 Darien 320 Hunter B 320
Greeley D 240 Eastchester C 160 Greens Farms B 190
Tuxedo Park B 200 Tenafly B 200 Dalton 130
Tenafly C 150 PEARLS Hawthorne 160 Tenafly D 130
Scarsdale A 260 Tuxedo Park B 240 PEARLS Hawthorne 220
Tuxedo Park C 150 Wheatley C 150 Hunter Middle 190
Tenafly A 290 Tenafly C 230 Tenafly B 230
Scarsdale B 140 Scarsdale A 200 Tuxedo Park B 210
Greens Farms C 290 Tenafly A 350 Scarsdale A 190
Tenafly D 80 Tuxedo Park C 90 Wheatley C 180
Hunter Middle 160 Greens Farms C 290 Tenafly A 230
Tenafly E 140 Scarsdale B 80 Tenafly C 140
Tenafly B 260 Tenafly E 190 Greens Farms C 240
Dalton 130 Tenafly D 100 Tuxedo Park C 110
PEARLS Hawthorne 230 Hunter Middle 190 Tenafly E 220
Wheatley C 160 Dalton 100 Scarsdale B 140
Round 4 Scores
Round 5 Scores
Greens Farms A 370 GNS B 240
Ramsey A 110 Paramus B 220
Fox Lane 260 Greens Farms A 310
Eastchester A 200 White Plains A 170
Bethlehem A 290 Eastchester A 230
Paramus A 180 Ramsey A 190
Fordham Prep A 220 Bethlehem A 250
White Plains B 140 Fox Lane 230
Irvington 350 Paramus A 240
Ardsley B 80 White Plains B 160
Greeley C 210 Fordham Prep A 300
Fordham Prep B 130 Irvington 200
Hunter High A 370 Fordham Prep B 250
Ardsley A 200 Ardsley B 170
St. Luke’s 260 Ardsley A 300
Eastchester B 70 Greeley C 110
GNS A 390 Hunter High A 410
Yonkers A 160 St. Luke’s 90
Wheatley A 340 GNS A 440
Spence A 80 Eastchester B 80
Greeley A 210 Yonkers A 260
Ramsey B 150 Wheatley A 220
Bethlehem B 310 Ramsey B 180
Nyack 150 Spence A 110
Greeley B 230 Nyack 260
GNS B 210 Greeley A 180
White Plains A 230 Bethlehem B 280
Paramus B 220
Greeley B 160


Fordham C 300 Middlesex 300
Greens Farms B 170 GNS C 180
Hunter B 320 Wheatley B 190
Eastchester C 150 Greens Farms B 180
Bethlehem C 290 Fordham C 250
Yonkers B 160 Eastchester C 230
Darien 300 Hunter B 440
White Plains C 170 Bethlehem C 170
Harvey 230 White Plains C 210
Middlebrook 200 Yonkers B 200
Tuxedo Park A 240 Darien 220
Greeley C 210 Harvey 210
GNS C 230 Middlebrook 250
Paramus C 160 Tuxedo Park A 120
Middlesex 360 Paramus C 200
Wheatley B 90 Greeley C 190
Tuxedo Park C 170 Greens Farms C 190
Tenafly E 140 Wheatley C 120
Scarsdale B 140 Tenafly C 130
Dalton 120 Tenafly E 130
PEARLS Hawthorne 260 Tuxedo Park C 140
Tenafly D 40 Dalton 110
Tuxedo Park B 240 PEARLS Hawthorne 210
Hunter Middle 130 Scarsdale B 120
Scarsdale A 230 Scarsdale A 190
Tenafly B 150 Tuxedo Park B 190
Tenafly A 330 Hunter Middle 190
Wheatley C 80 Tenafly D 80
Greens Farms C 280 Tenafly A 310
Tenafly C 60 Tenafly B 120

 

Final Rounds

Final Rounds

 

Varsity Octofinal 1 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(1) Hunter A 80 140 140 100 460
(16) St. Luke’s 20 20 40 20 100
Varsity Octofinal 2 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(8) Bethlehem B 80 70 120 80 350
(9) Wheatley A 10 50 50 40 150
Varsity Octofinal 3 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(4) Bethlehem A 100 160 90 100 450
(13) Paramus B 0 0 20 10 30
Varsity Octofinal 4 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(5) White Plains A 20 110 60 50 240
(12) Fox Lane 60 10 90 10 170
Varsity Octofinal 6 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Tiebreak
(7) Yonkers A 40 100 60 40 10
(10) Irvington 50 50 100 40 0
Varsity Octofinal 7 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(3) Greens Farms A 60 50 90 50 250
(14) Nyack 20 40 30 60 150
Varsity Octofinal 8 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(6) Fordham Prep A 30 80 90 50 250
(11) Ardsley A 30 40 50 50 170
Varsity Quarterfinal 1 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(1) Hunter A 70 100 70 110 350
(8) Bethlehem B 30 20 70 50 170
Varsity Quarterfinal 2 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(2) Great Neck South A 70 70 90 130 360
(7) Yonkers A 30 70 70 0 170
Varsity Quarterfinal 3 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(6) Fordham Prep A 70 100 60 20 250
(3) Greens Farms A 30 40 90 60 220
Varsity Quarterfinal 4 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(4) Bethlehem A 60 120 80 100 360
(5) White Plains A 30 10 80 80 200
Varsity Semifinal 1 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(4) Bethlehem A 100 40 100 160 400
(1) Hunter A 0 120 70 20 210
Varsity Semifinal 2 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(2) Great Neck South A 60 70 100 110 340
(6) Fordham Prep A 20 60 100 40 220
Varsity Final 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(4) Bethlehem A 60 70 80 60 270
(2) Great Neck South A 40 80 70 70 260
JV Quarterfinal 1 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(1) Hunter B 70 100 90 110 370
(8) Tuxedo Park A 20 10 40 10 80
JV Quarterfinal 2 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(4) Bethlehem C 70 100 80 60 310
(5) Fordham Prep C 10 30 70 30 140
JV Quarterfinal 3 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(3) Darien 40 130 60 70 300
(6) Harvey 40 10 60 10 120

JV Quarterfinal 4 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(2) Middlesex Middle 70 100 60 110 340
(7) White Plains C 10 20 120 0 150
JV Semifinal 1 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(4) Bethlehem C 40 60 80 80 260
(1) Hunter B 60 70 70 40 240
JV Semifinal 2 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Tiebreak
(2) Middlesex Middle 50 50 70 60 10
(3) Darien 50 60 70 50 0
JV Final 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(4) Bethlehem C 60 60 60 80 260
(2) Middlesex Middle 40 70 70 40 220






MS Quarterfinal 1 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(1) Tenafly Middle A 50 50 100 40 240
(8) Tenafly Middle E 10 30 20 10 70
MS Quarterfinal 2 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(5) Tuxedo Park B 30 40 50 50 170
(4) Scarsdale A 40 60 40 20 160
MS Quarterfinal 3 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(6) Tenafly Middle B 20 70 50 30 170
(3) PEARLS Hawthorne 50 20 20 40 130
MS Quarterfinal 4 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(2) Greens Farms C 50 40 60 50 200
(7) Hunter Middle 30 20 60 0 110
MS Semifinal 1 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(1) Tenafly Middle A 70 60 70 60 260
(5) Tuxedo Park B 20 30 70 10 130
MS Semifinal 2 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(2) Greens Farms C 70 60 90 30 250
(6) Tenafly Middle B 0 10 50 30 90
MS Final 1st 1/4 2nd 1/4 3rd 1/4 4th 1/4 Totals
(1) Tenafly Middle A 60 30 60 50 200
(2) Greens Farms C 20 50 80 20 170